so
Soru Sahibi
9 Aralık 2013 12:53

hepatit b

hocam 1992 yılında hastanede 2 ay yatarak tüberküloz tedavisi gördüm . 2 yılda dispanserden ilaç alıp kullandım.on yıl önce hepatit b olduğumun farkına vardım.son tahlil raporum - anti delta negatif -hbv dna 1.14x10^3 -ALT28- AST 28- GGT 14- ALP 58-Hbsağ 3076- hbe ag 0.099- anti hbe 0.004 -anti hbs <2.00 hocam sormak istediğim tüberküloz ilaçlarını uzun süre kullandığımdan dolayı hepatit b olabilirmiyim.sonuçlarımın durumunuda açıklarsanız sevinirim teşekürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Erdal Polat
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

İlaçlar hastalık oluşturmak için değil hastalığı redavi etmek içindir. Hepatit olmanın ilaçla ilgisi yoktur. Hepatit değerleri hepatitin kronikleştiğini gösteriyor korkulacak bir şey yok

10 Aralık 2013 23:11