ÖE
Soru Sahibi
28 Mayıs 2015 23:09

Hemoroid olabilir miyim?

Merhaba Hocam, Bundan 8 ay önce kadar bir ürologa idrara çıkamama ve ani idrar sıkışmaları için gittim. Bana kum döküyor olabileceğimi söyledi. Daha sonrasında 1 doktora daha gittim ve bu sefer doktor bana PROSTATIT olduğumu söyledi ve Cİpro yazdı. 2 ay kadar günde 1 tane Cipro 500mg içtim. Bir faydasını göremedim. Sonra başka birdoktor burası üzerinden bana cravit önerdi oda hastalığıma çözüm olmadı. Son 2 aydır sürekli makatta kaşıntı, işim gereği sürekli oturduğumdan makatın orada ağrı ve sürekli sanki bir taş üzerinde bir odun üzerinde oturuyormuşum hissi var. Sürekli kabız oluyorun. Sürekli makatım sanki ıslak gibi, ishal olmadığım halde ishal mişim gibi sanki birden altıma kaçıracakmışım gibi hissediyorum. Tuvalete gidiyorum fakat sadece gaz çıkartabiliyorum, tuvaletimi yapamıyorum. Uzun yolculuklar yapamaz oldum. Sanki altıma kaçıracak gibi bir korku salıyor beni, sürekli koltukta kendimi hareket ettiriyorum sağa sola. Mola verip tuvalete gidiyorum fakat tuvaletimi yapamıyorum. Makatta şişlik var, sürekli gazım var, sanki makatın uc kısımlarında bir yerde içeride dışkı varmışda kaçıracakmışım gibi hissediyorum hep fakat tuvalete gidince sadece gaz çıkıyor yada ıkına ıkına zar zor ishal gibi tuvaletimi yapıyorum. Ayrıca tuvaletimi yaparken veya gaz çıkartırken morarık ağrısı gibi bi ağrı oluyor makatın orada. Size danışmak istememin asıl nedeni; Benim prostatit belirtilerim oturarak yolculuk yaptığımda yada işte oturduğumda oluyor. İşim gereği sürekli oturuyorum. Yukarıda anlattıklarıma göre aslında acaba benim sıkıntım prostatit değilde hemoroid, anal fissür müdür? Doktora gitmekten çekiniyorum ve bu aralar yoğun iş temposu nedeniyle doktora gidemiyorum yada uygun randevu bulamıyorum. Önerebileceğiniz bir tedavi var mıdır? Değerli yorumunuzu benimle paylaşırsanız sevinirim. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

bu konu bir cerrah tarafından değerlendirilmlidir yanı yazarak bu sorunu cozemyız

29 Mayıs 2015 14:05