kc
Soru Sahibi
31 Mart 2020 16:09

Hemogram testi

Hocam merhaba ben sırtımda aşırı sivilcelenmeden ve saçlarimda dökülmeden dolayi cildiyeye göründüm.Hemogram testi yaptirdi doktorum herseyin normal oldugunu sadece.htc.34.4,mcv.78.7,mch.26.8, lym.3.03,sonuclarimda sorun oldugunu saçlarimin buyüzden dökülldüğünü kendisinin ilac yazamayacagini kansizlik icin dahiliyenin ilaçyazmasi gerektiğini söyledi isyerindeki doktoruma gosterdim ya böbreklerinde ya ciğerlerinde sorunvar ben ilac yazamam bir uzmana gorun dedi ama korona yuzunden hastaneleri meşkul etmek istemiyorum ben sonuclarimi mart 10 da almiştim cildiye doktorum sadece kansizlik icin sana bir ilac vermeleri gerek dedi isyeri doktorumda ya ciğerlerinde ya böbreklerinde sorun vardedi benimde kafama takildi hocam sizin görüşünüzne yada bir ilac kullanmam gerekiyormu simdiden tesekkür ederim

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Bu sonuçlara bakarak ciğer ya da böbrek rahatsızlığı söylenemez. kansızlık için ilaç kullanılması yeterli olacaktır. İyi günler

31 Mart 2020 16:52
kc
Soru Sahibi

Cevabiniz için teşekkür ederim hocam nekadar doğru olur bilmiyorum ama bana onerebileceğiniz bir ilaç varmı çünkü kullandiğim bir ilac yok ve salgin yüzünden hastaneye gitme imkanimda yok

1 Nisan 2020 21:48
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Burada ilaç tavsiyesi yapmıyorum. Etik değil Acil bir durum da yok. Ortam durulunca doktorunuzla görüşünüz. İlacınızı öyle kullanabilirsiniz

1 Nisan 2020 23:16
kc
Soru Sahibi

Teşekkur ederim hocam ilgilendiginiz için

2 Nisan 2020 19:28
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

.

2 Nisan 2020 22:14