yh
Soru Sahibi
11 Kasım 2020 17:33

helicobacter pylori direk antijen

Hocam 4 yaşındaki kızımın 1 buçuk yıldır geçmeyen sürekli bir kabızlık sorunu var ağır diyet uyguluyoruz sadece sebze tüketiyor tam tahıllı ekmek yiyor günde 180 milim duphalac ve günde 10 mailimde optifibre diye bi takviye edici gıda kullanıyor ama genede düzelme yok son zamanlarda mide rahatsızlığından yaşıyor yemek yiyemiyor hemen karın ağrısı yaşıyor siyah dışkı yapıyor helicobacter pylori direk antijen testi pozitif çıktı biz iki sefer çolyak testi verdik nagatifti ama son kez tekrar aldılar anti Gliadin iga testi pozitif çıktı bu bir anlam ifade edermi Chon hastalığı olabilirmi bu tahliller e göre

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba Helicobacter pylori varlığı, antigliadin pozitifliği nedenleri ile bir mide bağırsak sorunu var mı yok mu diye endoskopi yapılması gerekiyor. Doktorunuz mutlaka size önermiş ya da önerecektir. Patoloji sonuçları daha kesin bilgi verecektir.

13 Kasım 2020 12:16