ZZ
Soru Sahibi
9 Aralık 2018 16:52

HBV,AIDS,HIV

Öncelikle merhaba.Ben,ilişkimden önce,Eylül'de,bir devlet hastanesinde, Hepatit B ve HIV testleri yaptırdım.Doktor bir sorun yok dedi.Yaptırdığım testin sonuçları: AntiHBs 115.2(Kemiluminesans veya benzeri) HBsAg 0.443(kemiluminesans veya benzeri) AntiHIV 0.23(kemiluminesasns veya benzeri) Sonuçlar bu şekilde.Ama Kasım'da eşcinsel bir beraberliğim oldu.ikimizinde bulaş riski yoktu.Her ihtimale karşı prezervatif kullandık fakat ben ilişkimin 27.günü(*** *** **)şüphelendiğim için test yaptırdım.O testin sonuçlar şekilde: AntiHBs 18.44(kemiluminesans veya benzeri) HBsAg 0.406(kemuliminesans veya benzeri) AntıHIV 0.19 (kemiluminesans veya benzeri) AntiHCV 0.037(kemiluminesans veya benzeri) Tekrar test yaptırmama gerek varmı?Yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

AntiHBs testinde ya ilkinde ya da ikincide bir yanlışlık olmalı. Çünkü eylül ayından bu yana bu kadar düşme olmamalı. Öteki testlerde sorun yok. Ancak tam olarak rahatlamak isterseniz 90. günden sonra antiHIV testini yaptırmanızda yarar var.

10 Aralık 2018 13:08