gm
Soru Sahibi
8 Ekim 2021 13:31

Hazımsızlık şişkinlik

Merhaba hocam ben endoskopi yaptırmıştım sonuç bu şekilde ÖZAFAGOSKOPİ : Özefagus normal görülerek ilerlendi.Duvar ve mukozası normal.Polip , kitle, ülser, divertikül , ve varis izlenmedi. GASTROSKOPİ : Mide fundus varisleri yok.Fundus duvar ve mukozası normal.Korpus duvar ve mukozası normal. Antrum , angulus duvar ve mukozasında yaygın eritemli alanlar izlendi. Pilor halkası santralize ve fonksiyonları normal. DUODENOSKOPİ : Bulbus mukozası normal. Post bulber duodenum normal. Papilla normal anatomik yapıdaydı. TANI : Antral gastrit yazıyor sizce bir sorun var mı hocam ve verilen ilaçlar ise prabex günlük doz 1 , motilium günlük doz 2 tane olacak şekilde. Bide bu motilium tehlikeli bir ilaç mı sizce bu ilacı en fazla kaç gün kullanmalıyım şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Biyopsi alınmadı mı? Gastrit tanısının biyopsi ile desteklenmesi gerekirdi ve ayrıca helikobakter pilori tespiti için de biyopsi gerekirdi. Motilium niçin verildi bilemiyorum,bir aydan uzun kullanmayın ve yemeklerden 15-20 dak.önce alın.

8 Ekim 2021 20:07