KF
Soru Sahibi
24 Mayıs 2014 21:08

hastamız aşırı panik atak artık ilaç ta fayda etmiyor

hocam Kütahya da ikamet ediyoruz hastamız aşırı panik atak TMS tedavisi ile düzelebilir mi kaç seas gerekir tedavinin maliyeti nedir hastamız ssk lı çalışan bunun maliyete faydası olur mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Yavuz
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhabalar, sayın ferhat kayı sizin TMS tedavisinden fayda göreceğinizi düşünüyorum. TMS tedavisi, ardışık manyetik uyarılarla, belirli hastalıkları, belirli beyin bölgelerine uygulama yaparak, hastalığa neden olan beyin bölgesinin tekrar normal çalışma fonksiyonlarına geri dönmesini hedefler. Bu nedenle TMS tedavisi depresyon ve panik atak hastalarını eski sağlığına döndürmeyi hedefler. Ayrıca ilaçlara cevap vermeyen veya ilaçlarla tam düzelmeyen ya da ilaç kullanmak istemeyen hastalar, TMS tedavisinden önemli düzeyde yararlanmaktadır. üstelik invaziv ve agresif bir yöntem değildir. hastaya ağrı ve acı vermez. bilinç kaybına ve hafıza hasarına neden olmaz İdeal seans sayısı 15’tir. Gerekli görülen durumlarda hızlandırılmış tedavi programı uygulanabilir. Tedavi esnasında ilaçları bırakmanız ya da azaltmanız gerekmez. TMS tedavisi, kullanılan ilaçlarla herhangi bir ters iletişim oluşturmaz. İlaçları da aynı zamanda kullanabilirsiniz. Bu konuda eğer arzu ederseniz TMS tedavisini programlarken bir yandan da ilaç tedavinizi düzenleyip önerilerde bulunabiliriz. TMS tedavisinin bilinen bir yan etkisi yoktur. TMS tedavisi hamile bayanlara da güvenle kullanılabilir. TMS tedavisi alan hastaların ilerleyen süreç içerisinde ilaçlara duyduğu ihtiyaç azabilir ya da tamamen ilaçsız döneme geçilebilir. Panik atak tedavisinde hedef, önce atakları seyrekleştirmek, daha sonra da tamamen yok etmektir. Depresyon, panik atak, anksiyete bozukluğu ve OKB hastaları, seanslar boyunca merkezlerimizde ki, psikolojik danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilir. seans öncesinde gerekli gördüğümüz taktirde, psikolojik değerlendirme ve testlere tabi tutulabiliriz. Bazı kişilerde seanslara başlamadan önce beyin elektrosu gerekli olabilir. seans ücretlerimiz; TMS : 200 tl Magnetoterapi : 100 tl TMS + Magnetoterapi : 200 tl (kısa bir süre için TMS uygulanan kişilere magnetoterapiden ücret almamaktayız) Randevu ve iletişim telefonlarımız *** *** ** 36 *** *** ** *** *** ** *** *** ** 91 (Levent polikliniği direkt hat) *** *** ** 02 (kadıköy merkezimiz direk hat) Not: lütfen Pazar hariç 09-20 saatleri arasında arayınız. Görüşmek üzere selam ve saygılar dr mehmet yavuz REEM Nöropsikiyatri Kliniği www.emg-eeg.com www.depresyon.biz.tr

26 Mayıs 2014 17:22