AA
Soru Sahibi
3 Eylül 2021 09:31

Haşimoto tiroit sac dökülmesi sorunu

Hocam iyi günler benim iki oğlum var ikisinde de yoğun sac dökülmesi var tahlil sonuçları bu degerler 16 yaşındaki oğlumun Ferritin 73.2 µg/L 18,5 - 306,*** *** ** Serbest T4 1.59 ng/dl 0.81 - 1.75 TSH L 0.14 mIU/L 0.35 - 5.50 Vitamin B*** *** ** Bu da 15 yaşındaki oğlumun sonuçları çok çaresizim rica etsem değerlendirme yapabilir misiniz Glukoz (Açlık) H 107 mg/dL 74 - *** *** **.2021 Örnek No: *** *** ** BİYOKİMYA Teslim Tarihi: *** *** ** Çalışma Tarihi: *** *** ** Onay Tarihi: *** *** ** Serbest T3 H 5.57 ng/L 2.3 - 4.2 *** *** ** Serbest T4 1.54 ng/dl 0.81 - 1.75 TSH L 0.19 mIU/L 0.35 - 5.50 ANTİ TPO H 391.6 U/mL 0 - 57 *** *** ** Antitiroglobulin 2.1 IU/mL 0 - 4.5 Örnek No: *** *** ** BİYOKİMYA Teslim Tarihi: *** *** ** Çalışma Tarihi: *** *** ** Onay Tarihi: *** *** ** Vitamin B*** *** ** ng/L 214 - 914 *** *** ** 25-Hidroksi Vitamin D

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mehmet Keskin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Ailesel guatr (hashimoto tiroidit) var, Çocuk Endokrin Uzmanın görmesinde yarar var.

27 Eylül 2021 00:09
AA
Soru Sahibi

Hocam gittik dr bu değerler bir hastalık sayılmaz dedi ultrason çekilecek 21ekimde bir sorun yok dedi ama aşırı derecede saçları dökülüyor ciddi açılmalar var saçlarında söylüyorum dr bu benim isim değil diyo dermatologa da goturdum tiroid den dökülüyor ilac tedavisi başlanırsa dökülmesi durur dedi ailede saçı dökülen kel hic kimse yok allah rızası için bana bir yol gösterir misiniz lütfen

27 Eylül 2021 01:09
Prof. Dr. Mehmet Keskin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Genetik nedenler olabilir.

4 Ekim 2021 02:05