yc
Soru Sahibi
25 Haziran 2021 13:13

Hamilelikte Boya ve Lazer

Merhaba, 5 Mayis son adetin ilk günü 31 Mayistada bilmeden sacimi boyattım ve bakim yaptirdim henüz adetim geçmemişti. 2 Haziranda Hamile olduğumu öğrendim. Bu durumda bebeğe bilmeden bir zarar vermiş olabilir miyim? Birde ayni gün Rosasea tedavisi icin yüzüme 2-3 dk kadar lazer uygulandı. Dermatolog lazerin zararı olmadigini radyasyon içermediği söyledi. Su anki kontrollerim iyi gidiyor ama hep aklımda bu iki durum Yorumunuzu rica ederim Saygilarimla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. A. Gökhan Akkan
Tıbbi Farmakoloji

Çağla Hanım öncelikle hamileliğininz hayırlı olsun. İnsallah rahat bir süreç geçirirsiniz. Bahsettiğiniz şeylerin hamileliğinize ve tabi ki bebeğinize bir etkisi beklenmez. Ancak hamileliğin ve bebek gelişimini doğal sorunları olabilir. Onun için de zaten de yaptırdığınız rutin kontrollarınızı aksatmamanız ve tabii ki özellikle bundan sonra Covid sürecinden daha da uzak durup kendinizi ve bebeğinizi korumanızı önerirm. Tekrar hayırlı olsun.

28 Haziran 2021 11:21