EF
Soru Sahibi
7 Ocak 2018 12:29

hamilelik öğrenme

mrblar hocam..21 günde bir adet oluyorum yaşım 32 ve evliyim.2 ay önce dr gittiğimde vajinal muayende yumurtlalık rezervimin az olabileceğini ve en yakın zamanda hamile kalmamı önerdi..hatta 6 ay içerisinde olmaza fsh amh testlerini yaptırmamı söyledi. böyle bişey olabilir mi yani çok adet olmam rezervimi azaltmış olabilir mi?bu ay 20 aralıkta adet oldum 25 aralıkta yumurtlama akıntısı geldi..yumurtlama 25 aralıkta olmamış olabilir sadece akıntı geldi..zaten 21 günde adet olduğum için adetim bitiyor 1 2gün sonra akıntım geliyor.25 aralıktan itibaren 2günde bir ilişki oldu hamilelik için...9 ocakta adet olmam lazım ..acaba en erken ne zaman kanda öğrenebilirim gebeliği..çok merak

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba vajinal muayene ile yumurtalık rezervi tesbit edilemez amh testi fikir verir gebelik testini bugünden itibaren yaptırabilirsiniz

8 Ocak 2018 09:55