ag
Soru Sahibi
24 Nisan 2016 21:49

Hamile kalmak istiyorum

Propycil & seleno-6 kullanıyorum hamile kalmak istiyorum ama ne yapmam gerekiyo degerler iyi dediler bana 1doktor ameliyat dedi biri gerek yok dedi

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Sintigrafi, ultrason ve kan tahlillerini gönderirseniz daha doğru yorum yapabilirim. Geçmiş olsun.

25 Nisan 2016 10:02
ag
Soru Sahibi

TİROİD SİNTİGRAFİSİ RAPORU Hastaya 2 mCi tc 99m perteknetatın IV yola verılmesinden 20 dakika sonra anterior pozisyonda boyun ve üst mediasten bölgesinde statik görüldü alındı Tiroid bezi normal anatomik lokalizasyonundadir her iki tiro id lobu minimal hiperplaziktir .loblar içi radyoaktivite dagılımı nonhomojendir sag tiroid lobunda radyoaktıvite tutulumunda rölatif artş dikkati cekilmiştir sintigrafik olorak nodüler lezyon saplanmamıştır.hastanın basedow-graves acisından tiriod hormanları antikorları klıniği ve usg bulguları ile birlikte degerlendirilmesi önerilir. KAN TAHLİLİ: 0,005 ULTRASON SONUCU her iki lob boyutu istmus kalınlıgı dogaldır .parankimal eko homojen -hiperekoiktir.tiroid sag lobda silik sınırlı 2,5mm caplı hipoekoik lezyon izlenmiştir .(nodül) sag lobdan inferior alana uzanan 21×10 ve 12×5mm boyutunda heterojen oval konfigürasyonlu lezyonlar izlenmistir ileri inceleme önerilir.

25 Nisan 2016 11:23
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Graves hastalığı için antikora da baktıralım, sonuca göre konuşuruz. Geçmiş olsun.

31 Mayıs 2016 22:47
ag
Soru Sahibi

Bu hastalıktan nasıl bilirim kullandığım ilaçlar iyimi

31 Mayıs 2016 23:58
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

İlaçlarınız iyi tabiki :). Geçmiş olsun.

5 Haziran 2016 16:56