AB
Soru Sahibi
30 Kasım 2017 22:36

Gündüz hep altına yapıyor

oğlum 32 aylık 10 gün önce bezi çıkarttım. Sabahları kuru kalkıyor dışarda da tutuyor ama evde sürekli altına yapıyor.

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba, Evde unutuyor mu, oyuna mı dalıyor yoksa bilerek ve isteyerek mi altına yapıyor bunu tam olarak belirlemelisiniz. Eğer unutuyorsa, evde siz belli saatlerde mutlaka tuvalete götürmelisiniz. Yani siz hatırlatmalısınız. Eğer bilerek yapıyor ise minik ödüller, övgüler kullanarak motive etmeli, oyunlarla birlikte sıkı bir takiple tuvalet eğitimini tamamlamalısınız. Sabırlı olunuz ve sinirlenmeyiniz. Dikkatli bir takiple başarıyla tuvalet eğitimini verebilirsiniz. Oğlunuza sevgiler.

7 Aralık 2017 17:34
AB
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim.

8 Aralık 2017 17:51

İyi günler dilerim.

9 Ocak 2018 15:07