HH
Soru Sahibi
7 Temmuz 2021 14:54

Gündüz gelişen ani uyku atakları

Hocam Merhaba, Uzun yaklaşık 1 senedir sıkıntısını yaşadığım problemim ile ilgili sizden bilgi almak istiyorum. Gündüzleri karşı koyamadığım uyku atakları geçiriyorum. Belli bir süre uyuyup uyandıktan sonra ağız ancak kendime gelemiyorum. Uyanma ile beraber ağız kuruluğu ve susuzluk oluyor. Sizce sebebi ne olabilir şeker kaynaklı mıdır yoksa Narkolepsi olabilir mi bilgi verebilir misiniz. iyi çalışmalar,

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yeşim Abanoz
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Narkolepsi açısından ayrıntılı değerlendirmek gerekir. Gece nasıl uyuduğunuz, eşlik eden horlama gibi uyku ile ilişkili başka bir şikayetin varlığı da önemlidir. Uyku bozuklukları ile ilgilenen bir Nöroloji hekimine muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

9 Temmuz 2021 19:55