OH
Soru Sahibi
23 Şubat 2017 20:03

Guatr ameliyatı

Merhabalar hocam bir sorum olacak. Nişanlım 1 ay sonra guatr ameliyatı olacak fakat nişanlımda uyku problemi var uyurken nefesi kesiliyor birden nefes nefese kalıyor nefesi kesilince aniden uyanıp geri uykuya dalıyor ve bu 2-3 dakikada bir oluyor nefes kesilmesi. Merak ettiğim şey ameliyat sırasında nefesi kesilir mi kesilirse ne olur anestezinin etkisinden uyanamazda Bu nasıl bir cözüm bulabiliriz şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Eroğlu
Anestezi ve Reanimasyon

Uyurken nefes kesilmesi dediğiniz durum UYKU APNESİ olabilir. Çok çeşitli sebepleri vardır. Guatr da bunu tetikleyebilir. Uyku apnesi konusunu bir Göğüs hastalıkları veya KBB uzmanına danışmalısınız. Ameliyat sırasında zaten solunum anestezi doktorunun kontrolünde olduğu için rahat olabilirsiniz. Sorun ameliyat sonrası, anestezi doktorundan uzaktayken serviste veya evde olabilir. Bundan dolayı uyku apnesi konusunu araştırmalısınız ve tedavilerini uygulamalısınız.

24 Şubat 2017 16:20