18 Mart 2015 15:32

guatr ameliyatı sonrası ses teli kaybı

slm hocam ben 2000 yılında boğazımın sağ tarafından guatr ameliyatı oldum.ameliyat yapan Dr. sağ taraftaki ses tellerimi kesmiş sağ ses telim aktif değil,şuan sol tarafımdaki troidin içinde 25 mm boyunca solid nodül var troid kanserınden şüpheleniliyor.İzmir ünv. hastanesi kbb bölümü dr. ameliyat olamazsın en küçük bi hatada seslerini temelli kaybedersin ve nefes alamazsın bunun için boğazında delik açmak zorunda kalabiliriz dedi.:((( hocam bunun başka bir yolu yokmu. 31 yaşındayım sessiz kalmak istemiyorum. Beni bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Önerim şu önce nodulden iğne ile biyopsi yaptırın. Sonucuna göre tekrar yeni önerim olacak. Direkt ameliyat olmamalısınız. Doç Dr G Kaan Beriat.

18 Mart 2015 16:59