TA
Soru Sahibi
12 Mayıs 2015 14:38

Gözde uçuşan cisimler

Merhaba, Hocam 33 yaşındayım. ışığa çıktığımda sol gözümün önünden siyah çizgiler, noktalar uçuşuyor, ben bunu yaklaşık 1 ay önce fark ettim. Bu durum beni çok rahatsız etmeye başladı. Ben bende miyop ve astigmat var ama 1 sene öce kontrole gittiğimde doktorum önemsenmeyecek derecede olduğunu söylemişti. Benim aslında sormak istediğim benim gözümde hiçbir şey yokken birden bire bunun olmasının altında başka bir neden olup olamayacağıdır. Çünkü ben yaklaşık iki ay önce dizimdeki menüsküs ve ağrılar nedeniyle glukozamin kondroitin msm , Hyaluronic Acid (Kolejen Tip2) ve B vitamini eksikliğimden dolayı B Vitamin Complex tablet kullanmaya başladım. Bunların 3 ünün her gün almaktayım, acaba bu kullanmış olduğum bu besin takviyelerinin yan etkisi olabilir mi? Özellikle glukozamin kondroitin msm nin insülin direncini tetikleyebileceğini, kan şekerini biraz artırabileceği söyleniyor. Bende şeker hastalığı yok. Bu bilgiler ışığında tavsiyeniz ne olur sayın hocam. İyi çalışmalar…

1 cevap
Cevaplar (1)

Şikayetleriniz göz retinasında yırtık,iltihap ile ilgili olabilir,Bir göz doktoruna başvurmanızı ve detaylı gözdibi (retina) muayenesi olmanızı öneririm.sevgilerimle.

15 Haziran 2015 11:11