12 Eylül 2019 19:42

gözde sürekli iltihap sorunu

merhaba hocam.benim gözlerim bazı insanların gözlerinden iltihap kapıyor.mesela adam benim arkadaşım,ne kendi gözü ile ilgili bir sorunu var ne de başkasına gözle ilgili sorun yaratıyor.ama ben bu arkadaş ile iki sohbet ettiğim zaman o günün akşamı gözümde ufak ufak iltihap oluyor.gözüm kızarmaya başlıyor.sonra antibiyotik damla kullanınca geçiyor.bu arkadaşın kendi gözü ile ilgili bir şikayeti yok.başkasına da sorun yaratmıyor.bana neden sorun yaratıyor.fikrinizi alabilir miyim hocam.iyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Muhammet Beyazal
Göz Hastalıkları

Bu sorunun cevabı için, bahsettiğiniz arkadaşı ve sizi muayene etmemiz gerekir.Temas olmadan göz enfeksiyonu başkasına geçmez.Bazı virüsler yüzeylerde uzun süre yaşayıp bulaşıcılıklarını devam ettirebilmekte.Veya gözünüzde alerji vardır, arkadaşınızın kullandığı bir kozmetik gözünüzü kızartıyordur.Dediğim gibi jesin bişey söyemek zor.Geçmiş olsun.

13 Eylül 2019 10:34