TU
Soru Sahibi
27 Kasım 2017 23:25

Gözde kirpik benzeri çizgi

Merhaba Ali Bey, Bazen görme alanımın en dışında kirpiğe benzer, çizgi görüyorum (hem sağ hem de sol tarafta.) Bunun kirpik olmadığını düşünüyorum çünkü çizgi daha net. Ancak bu çizginin yeri göz kapağının hareketiyle değişiyor yani gözümü tam açınca odaktan uzaklaşıyor, kısınca yaklaşıyor. (eye floaters gibi değil) Görme alanı, retina muayenesinde birşey bulamadık. Hocam sizce sorun nedir veya hangi tetkikleri önerirsiniz değerli görüşlerinizi paylaşabilir misiniz? Sağlıklı günler, saygılar,

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Ofluoğlu
Göz Hastalıkları

Merhaba, Gördüğünüz çizgi göz hareketleri ile birlikte hareket ediyorsa yani sağ baktığınızda sağa doğru sola baktığınızda sola doğru hareket ediyorsa vitreus içinde oluşmuş dejeneresansdır. Bunun size bir zararı olmaz. Ancak gözünüzde ışık çakmaları olursa o zaman göz Doktoruna muayeneye gidin.

28 Kasım 2017 12:36