ÇF
Soru Sahibi
31 Ocak 2021 19:31

Göz tansiyonu

Hocam benim üç çocuğumda göz tansiyon u var yaşları 20 18 ve 16 büyük oğlumun bir gözü görmüyor herbiri günde 3 tane damla kullanıyor ortanca oğlum geçen sene gözünden ameliyat oldu tansiyonu yüksek olduğu için şimdide diğer gözünden ameliyat gerekiyormuş hocam neyapabiliriz bize yolgösterin yaşları 11 ve 9 olan ikiçocuğum unda genetik taramalar sonucu ilerde göz tansiyon u olabileceğini söyledi doktorlar hocam geleneksel tedavide bir çaresi varmıdır hocam Allah rızası için bize yolgösterin

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Suat Arusan
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun... Glokom(göz tansiyonu) hastalığı destek tedavileri anlamında tedavi kapsamımıza girmektedir. Bu rahatsızlık ile ilgili olarak daha önce tedavi uygulayıp yanıt aldığımız hastalarımız mevcuttur. Tedaviye yanıtta hastalığın süresi, altta yatan nedenler, ne kadar ilerlediği, görme düzeyi, uygulanan ameliyat/lazer vb. uygulamalar, kişinin mevcut diğer hastalıkları gibi faktörler etkili olmaktadır. Tüm bu durumlar nedeniyle tedaviye yanıt vermeyen hastalar da olabilmektedir. Sülük tedavisi, göz ile ilgili rahatsızlıklarda destek tedavisi olarak kullandığımız tedavilerden birisidir. Sülüklerin bünyesinde var olan enzimlerin tamir edici özelliği ve hasarlı bölgeden kan uzaklaştırıp, yeni kan dolaşımını düzenlemesi özelliği tedavide kullanılır. Hastada kansızlık, alerjik bünye, kan sulandırıcı kullanımı vb. bazı engel durumlar yoksa sülük tedavisi yapılabilir. İlk seansta az sayıda, sonra sülük sayısı arttırılarak tedavi yapılmaktadır. Seans sayısı ilk kez uygulama yapılacak hastalarda genelde 10-15 seans şeklinde olmaktadır. İdeal seans aralığı haftada 2 seans olup, hastanın genel durumu müsaade ederse seanslar daha sık yapılabilir (Gün aşırı veya 2-3 seansta bir gün atlayarak). Hastalarda beraberinde ozon tedavisi ile vücudun ve özellikle hasarlı bölgenin oksijenasyonu daha iyi sağlanarak tedavi etkinliğini arttırmaya çalışıyoruz(Tedavilerle ilgili daha ayrıntılı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.) Glokom hastaları sülük tedavisine yanıt verirse, sonraki süreçte de ara ara tek seanslık takviye tedaviler öneriyoruz. Acil şifalar dilerim…

27 Şubat 2021 17:51