SG
Soru Sahibi
11 Mayıs 2020 14:17

Göz kapağı düşüklüğü ve şaşı

Hocam mrb. Ben eşim adına yazıyorum.İsmin Gürdal SAV. Eşim 2018 Aralık ayında burun eti ve sinüslerin temizlenmesi için Konya Selçuk Tıp Hastanesinde ameliyat oydu. Eşimin bu rahatsızlığı öncesi psöde tümör serebri isimli bir rahatsızlığı vardı ve diazomit kullanıyordu. Ameliyat sonrası sol gözü mor ve kapalı çıktı. O günden bu güne kadar sol göz kapağı düşük ve sol gözde şaşılık var. İki kez belden sıvı aldılar, halen diazomit kullanıyor ama halen gözünde iyişleşme yönünde bir değişim yok. Biz ısparta yalvaçta ikamet ediyorum. eşim öğretmen ve bu sorun psikolojisini resmen mahvetti. Meram tıp hastanesinde noröloji bölümü ve göz bölümü ile yaptığımız görüşmelerde kendisinin iyileşmesini bekleyelim daha iyi dediler ama iki yıl oldu. Sizin öneriniz ve gerekliyse muayenenize gelmek istiyoruz. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Yazıcı
Göz Hastalıkları

Gürdal bey, merhaba, eşinizin sorununu anladım. Sanırım gözü içe baktiran kasta bir yaralanma olmuş ve bunun sonucunda kayma gelişmiş. Ayrıca psodotumor serebri hastalığı var. Bu ikisi de benim spesifik olarak uzmanlastigim konular içine giriyor. Bana gelirseniz her iki sorun için de yardımcı olacağımı tahmin ediyorum. Iyi dileklerimle S

18 Mayıs 2020 17:02