DK
Soru Sahibi
21 Mayıs 2014 13:58

Göz Damarlarımda Kalınlaşma

Hocam Merhabalar.. Ben 19 yaşındayım öncelikle 2 ay önce behçet hastalığından şüphelenildiği için doktora gittim göz muayenem oldu ve şükür ki üveit çıkmadı fakat göz muayenemde doktor 'Göz damarlarında Kalınlaşma var, tuz ve yağlı tüketme' dedi. Göz damar kalınlaşması nedir nelere sebep olur ? Sizce tedavi olmalımıyım İlerde sorun yaratır mı önemli birşey mi? Açıklarsanız yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler hocam...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Melis Palamar
Göz Hastalıkları

Sayın Ars, Çeşitli hastalıklara bağlı kan damarlarında genişleme meydana gelebilir. Tedavisi olan birşey değil fakat takibi gerekli. Kan yağları yüksek olduğunda ve sistemik tansiyon yüksek olduğunda da karşılaşılabilecek bir durum. Saygılarımla.

21 Mayıs 2014 14:05