KM
Soru Sahibi
7 Mayıs 2019 20:08

Göz ameliyatı

Ozan bey merhaba Annem yüz felci nedeni ile geçen sene olmuştu yüz felci atlattı ama göz kapağı düşüklüğü geçmedi size göründüğünde ameliyat önermişsiniz kendisi 56 yaşında genel anestezi mi uygulanacak herhangi bir risk taşıyor mu bu ameliyat yoksa sedasyon yöntemi işe gerçekleştirilebilir mi ? endişeleniyorum ameliyat nedeni ile

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ozan Gökdoğan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba geçmiş olsun Ameliyat öncesi bazı tahliller yapılacak ve anestezi ile konuşalacak Yapılacak operasyon göz çevresinde olduğu için lokal ameliyatlar bazen sıkıntılı olabiliyor Eğer anestezi sıkıntı olmaz derse kısa süreli genel anestezi altında planlayacağız Eğer risk belirtirse durumu annenizle oturup konuşacağız İyi akşamlar

7 Mayıs 2019 21:20