ig
Soru Sahibi
9 Ekim 2013 10:29

göüğste şişlik ve ağrı

17 aylık kızım var. ve doğumundan itibaren emziriyorum. geçenlerde 2 gün boyunda şehir dışında olduğumdan kızımı emziremedim ve sağ göğsüm inanılmaz derecede şişti. sol göğsümde herhangi bir problem olmadı. gelir gelmez kızımı hemen emzirdim. o günden bi kaç gün sonra yine o göğsümde gece şişlik ve acı hissettim. emzirerek o şişlik kayboldu ama göğsümdeki acı hala devam ediyordu. bebek emdikçe göğsüm acımaya devam etti. dün gecede emerken göğsüm çok acıdı ve bugün göğsümün altı kısmında cevizin 2 katı büyüklüğünde şişlik var. şuanda dokundukça acıyor. Ne yapmamı önerirsiniz

1 cevap
Cevaplar (1)

meme absesi gelişmiş olabilir. zaman kaybetmeden genel cerrahi uzmanına muayene olmanızı ve meme USG çekilmesini tavsiye ederim. normal bir meme ve sut kanalı enfeksiyonu (laktasyonel mastit) ise ilaç verilir ancak abse oluştu ise boşaltılması (drenaj) gerek. geçmiş olsun

9 Ekim 2013 15:39