İS
Soru Sahibi
27 Ocak 2021 23:04

Görme alanında daralma

Merhaba hocam annem 1 yıl önce beyin kanaması geçirdi ve ameliyat oldu. 1 ay kadar yoğun bakımda kaldı uyandığında vücudunun sol tarafında güç kaybı ve her iki gözünün sol tarafında yüzde elli görme alanı darlığı var dediler. Bu görme alanı daralması hiç düzelmez mi? Daha iyiye gitmez mi? Ve hocam sol tarafta yüzde elli darlık hayatı çok olumsuz etkileyecek bir oran mı? Şimdiden çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Yazıcı
Göz Hastalıkları

Seçil Hanım, Bir yıldan sonra iyileşme sınırlı olacaktır. Gorme alanının sol tarafındaki kayıp ayni kalsa bile günlük hayatını fazla etkilemeyecektir. Iyi dileklerimle

29 Ocak 2021 10:19