İS
Soru Sahibi
13 Ocak 2021 18:31

Görme alanında daralma

Hocam annem 11 ay önce avm nedeniyle beyin kanaması geçirdi ve ameliyat oldu. Kanamadan sonra gözleri kör oldu ama ameliyatla açıldı. 45 gün yoğun bakımdan sonra uyandı. Şu an her iki gözünün sol tarafında yüzde elli görme alanı darlığı var. Nörolojiye gittik gözünde güç kaybı olduğunu da söyledi. Acaba güç kaybı görme alanını etkiliyor mu? Güç kaybı geçtikçe gözüde daha iyi olur mu? Bundan sonra kötüye mi gider yoksa iyiye mi, görme alanının genişlemesi söz konusu mu? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Görme alanında daralma beyindeki kanamayla ilgili. Kanamanın etkileri azalabilecek gibi ise (Nörolog daha iyi değerlendirebilir) daralan alanda az da olsa açılma olabilir. "Gözde güç kaybı" ile kastettiğiniz görme kaybı mı??? Bunların cevabını bulmanın en güzel şekli detaylı bir Oftalmoloji ve Nöroloji muayeneleri olmasıdır. Şifa dileklerimle,

13 Ocak 2021 18:45