SS
Soru Sahibi
29 Aralık 2013 19:15

Gömülü 20lik diş çekimi sonrası geçemeyen yoğun ağrı

Merhaba Meltem Hanım, Yaklaşık 1 hafta önce son gömülü 20lik dişimi aldırdım. (Üstteki ikisi normal çekildi. Alttakilerden önce çekilen 3 gün içinde ağrısı dayanılabilir duruma ulaştı, sonuncusu ve size sormama neden olan doktorumun deyimiyle kazık dişti ve önceki alttaki gibi 'mukoza retansiyon' diş çekimi le alındı.) Doktorum antibiyotik vermedi. Ağrı kesici olarak Arveles 25 mg kullanıyorum. Yaklaşık 4 saat iyi geçiyor fakat sonra ağrı dayanılmaz artıyor. Geceleri sabaha karşı ağrıyla uyanıyorum. Ağrı uyandırıyor ve bazen dayanamayıp 8 saat geçmediği halde ağrı kesici almak zorunda kalıyorum. Enfekte olduğuna dair şişlik gibi bir belirti yok. Alveolit belirtileri ateş, halsizlik, kötü ağız kokusu vs. yok. İnternette Gömülü 20lik diş çekimi sonrası geçemeyen yoğun ağrı diye araştırırken alveolit deniyor. Belirtiler olmasa da, sırf antibiyotik kullanmadığım için, çekim sonrası kanı tükürmek zorunda kaldığım ve ağzımı çalkalamak zorunda kaldığım için acaba olabilir mi diye düşündüm. Biraz uzun açıklama oldu özür dilerim, yoğun ağrıdan sonra ağrı kesiciyi yine zamanı dolmadan aldım ve bir hışım yazıyorum. Tavsiyeniz nedir Meltem Hanım? Bu ağrı çok yoğun...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Meltem Koray
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Tahmin ettiginiz gibi benim de ilk olarak aklima alveolit geldi. Ama muayene olmaniz gerekiyor

25 Şubat 2014 18:50