DB
Soru Sahibi
12 Şubat 2022 19:32

Göğüste yanma

Sevgili hocam vakit ayırdığınız için teşlekkürler iyiki varsınız. 4 ay önce kadar göğüsümde baskı ağrı yanma ile kardoloji uzmanına başvurdum. Ekg eko holter ve kan istedi. Sonuçlar normal ama sadece kanda tropolinin 2,9 çıkmıştı kalp kası iltihabı demişti 1 aylık ilaç tedavisinden sonda tekrar gittim ekg Eko kan değerlerim normaldi tropolinin düştüştü. Doktora kalp damarım tıkalı mı diye sormuştum hayır çok gençşsin bu yaşta kalp damar tıkanması olmaz zaten dedi efor testine almadı kontörle gelince söylemiştim göğüsümde yanma oluyor diye reflü gastrit olabilir demişti. Taburcu etti beni. Ama son 1 aydır yokuş merdiven vs çıkınca göğüsümde yanma oluyor tam göğüs sayılırım bilmem ama göğüs kaburgamın tam bitişindeki boşlukta yanı midemin orda yanma oluyor ama her zaman değil bazen de 2 mememin hemen altında nokta şekilde yanma eşlik ediyor ama her zaman değil bazen. Mesela dün yokuş yukarı çıktım dik bi yokuştu herhangi bir yanma ağrı vs yoktu nabzım da yokuş bitince 156 atıyordu. Ama bugün 2-3 kat merdiven çıktım koşarak o basettiğim yerde yanma oldu. Nabzım da 140 arasındaydı. Benim bildiğim damar tıkanıklığı ve kalp ağrısı genel bir göğüs ağrısı olmaz mı bahsettiğim yer göğüse mi bağlı çünkü sadece orada yama oluyor yani 2-3 parmakla gösterebileceğim bir yerde yanma oluyor. Bir yumruk veya bir avuç kadar değil. Bazen yemeklerden sonra yanma oluyor merdiven çıkınca biraz daha şiddetleniyor ama mide ilaci içince yanma kayboluyor. Hamzımsızlık ağrısı ve şişkinlik de var. Sizce benim yakınmam bir kalp damar tıkanması mı yoksa reflüyle alakalı mıdır hocam. Kalp damar tıkanması Eko da belli olmaz mıydı. 21 yaşındayım erkeğim ailemde erken kalp hastalığı yok. Değerli cevabınız için şimdiden teşekkürler iyi ki varsınız

1 cevap
Cevaplar (1)

Berk bey merhaba. Yoğunluktan dolayı sorunuzu şimdi görebildim ama zaten geçen gün geldiğinizde efor testi dahil her şeyinizi yapıp görüşmüştük. Selamlar.

17 Şubat 2022 11:23