TD
Soru Sahibi
11 Mayıs 2017 17:56

Göğüs hastalıkları

GENEL AÇIKLAMA MAMMOGRAFI ( SOL )(TEK MEME) BILATERAL MAMOGRAFI Inceleme her iki memeye yonelik, CC ve MLO grafiler al?narak yap?lm?st?r. Meme parankim yap?s? Tip B ile uyumludur. Patolojik mikrokalsifikasyon saptanmam?st?r. ** Sol meme ust d?s kadranda 38x30mm boyutlu parankim ile ortulu irreguler konturlu noduler opasite izlendi.Sonografik bak? onerilir. ** Sag meme UDK da 30x15mm boyutlu k?smen duzgun konturlu noduler opasite izlendi.Sonografik bak? onerilir. ** Her iki aksillda lenf noduna ait opasiteler izlendi. BI-RADS kategori: 0 KATEGORI:: Kategori 0: Ek tetkik gerekli Kategori 1: Anormal bulgu yok Kategori 2: Benign Kategori 3: Yuksek olas?l?kla benign Kategori 4: Malignite suphesi Kategori 5: Yuksek olas?l?kla malign Kategori 6: Bilinen malignite PARANKIM TIPLERI: Tip A: Yag dokusundan zengin meme Tip B: Yag ve fibroglanduler doku iceren meme Tip C: Heterojen dens meme Tip D: Cok dens meme * Tip C ve Tip D memelerde duyarl?l?k dusuktur hocam bu ne anlama geliyor.Yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Metin Er
Göğüs Cerrahisi

Sayın Dilara Hanım. Öncelikle geçmiş olsun. Ben Göğüs Cerrahisi Uzmanıyım(Akciğer ve göğüs boşluğu organları cerrahisi) Meme hastalıklarına Genel Cerrahi Uzmanları bakar. Lütfen bir Genel Cerahisi Uzmanına başvurunuz. Dr Metin ER

11 Mayıs 2017 18:55