.Z
Soru Sahibi
4 Temmuz 2019 12:07

Gıdalar hakkında

Hocam merhaba,Kollesterol yüksekliği ve Tip2 Diyabete yakın durumda Obezite yok her gün bir Kase yenen Probiyetik mayalı yağlı ev Yoğurdunun sadece sabah kahvaltısında yediğimiz 3 dilim Tam Buğday Ekmeği diğer yemeklerde Ekmek yok.Bunların olumsuz etkileri varsa bilgi amaçlı görüşünüzü öğrenebilirmiyiz.İyi çalışmalar dilerim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba .eğer günlük ihtiyacınız 3 dilim ise ,diğer öğünler karbonhidrat içermiyor ise 3 dilimi gün içerisine yayarsanız sabah 1 öğlen 1 akşam 1 olarak daha iyi olacaktır.Karbonhidrat ve protein açısından daha dengeli bir öğün olmuş olur.

4 Temmuz 2019 12:43
.Z
Soru Sahibi

Hocam günaydın, Sabah kahvaltısında doyamadığım için 3 dilimini birden yemek durumunda kalıyorum.Diğer öğünlerde yemiyorum.Mümkünse Şekerim sınırda Şeker için Ekmek Kollesterol için her gün bir kase Ev yoğurdu yemek Kollesterol yüksekliğine sebep olurmu?İyi çalışmalar dilerim.

5 Temmuz 2019 08:44

hayır 1 kase yoğurt kolesterol yüksekliğine sebep olmaz..

5 Temmuz 2019 09:13