SB
Soru Sahibi
28 Kasım 2018 20:29

Genetik mutant

Hocam merhaba ben 17 yasindayim dvt gecirdim. Kan sonuclarim şoyle sizce normal mi? ...Mthfr c677T normal.... Paı serpıne1 heterezigot.... Mthfr A1298C homozigot...Faktor xııı V34L normal......Faktör 2 protrombin normal....Faktor v leiden normal.

2 cevap
Cevaplar (2)

17 yaşında dvt gelişmesi oldukca önemli bir durum. Sürekli tedavi ve takip gerektiriyor. Pıhtılaşma ile ilgili olarak pai'de heterozigot ve MTHFR A1298C'de homozigot değişim olması sizin sürekli olarak kan pıhtılaşmasını engelleyici ilac yanı sıra folik asit ve B12 vitamin takviyesi almanızı gerektirir. Tabiki bunlar hakkında ilgili uzmanınıza (hematoloji veya KalpDamarCerrahisi gibi) başvurmanız ve ondan bilgi almanız oldukça önemlidir. Ayrica Sivasta universitede Tıbbi Genetik Uzmanı bulunmakta. Ondanda bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

29 Kasım 2018 08:42
SB
Soru Sahibi

Teşkkür ederim hocam.önerilerinizi dikkate alacağım.

29 Kasım 2018 08:54

A

30 Kasım 2018 08:56