31 Mayıs 2020 02:26

gelisim

merhaba hocam.5 aylik bebegim fermix 4 damla kullaniyoruz.yeni basladik.gunde birkez kaka yaparken 3-4 kez yapmaya basladi.fermix ishal yaparmi?kesmelimiyim? Bir diger sorum da 5 aylik bebegim 3970/dogdu.sariliktan bir gece hastanede yatti 3600 hastaneden ciktik. su an evde tartiyoruz kucagimizda.6.5 kg cikiyor.malum doktora da gidemiyoruz.gunde 350 cc mama iciyor ve emiyor.keyfi yerinde cok sukur bi huzursuzlugu yok.saga sola donuyor.destekle oturmaya basladi.gelisimi kilosu normalmi dir?mama miktari uyunmudur?cevaplarsaniz sevinirim.simdiden tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayten Mutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

demir damlaları genelde kabız yapar, biraz bekleyin derim. kilosu 5. ay için uygun anne sütü miktari yeterli ise mamayı artırmanıza gerek yok, anne sütü mikarının da yaptığı idrarlı bezlerine göre tahmin edebiliriz günde en az 5 tane olmalı

1 Haziran 2020 15:34