BP
Soru Sahibi
12 Temmuz 2019 03:05

Geleneksel tip amalgam detoksu ve varis

Merhaba , Amalgam sokumu oncesi detoks yollari acik olmasi gerekiyormus? Bunu nasil anlayabilirz hangi testleri yaptirmamiz gerekir? Dahiliye doktorunun yapmis oldugu testler yeterlimidir amalgam sokturebilmek icin?Birde sonrasi icin selasyon tedavisi yan etkisi var deniyor ama instagramda chlorella veya spirulina oneriliyor medical medium gibi sayfalarda 've bazi icinde kisnis olan Icecek kimleri tavsite ediliyor..amalgam sonrasi chlorella ,spirulina 've kisnis kullnimini alerjik reaksiyonlar olusturur mu? Alerji testleri gerekiyormj bunlari kullanmak icin? 3.okb icin geleneksel bir cozum var mi?sese karsi uyarilir 've sinirlenince vs la birlikte daha zorlamaya basladi.. 4.varis tekrarinda tekrar ameliyat isteniyor ,diz kapak kemikleri vs cok hasar gormus 've cok agri var .yurume zor..platin tavsiye edilmis. Sizce bunun baska bir cozumu olabilir mi?kok hucre tarzi islemler venoz yetmezligi gibi sorunlarda cozum olurmu?bu arada baska rahatsizliklarda diabt ,kilo vs hashtags eslik ediyor..bu konularda bilgi verebilirmisiniz. Kusura bakmayin cok sordum.Iyi calismalar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Yunus Keser Yılmaz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba Pelin Hanım, Sorularınız çok uzun ve merak uyandıran güncel konular ama gerçekten çok önemli koular. Diş yapında zamanında kullanılan Civanınönemli bir halk sağlığı sorunu olduğu bir kısım diş hekimleri ve tıp camiasında bazı hekimlerin karşı çıkmasına rağmaen genel kanı olarak amalgamın bir çok hastalığın etyolijisinde rol aldığı kabu edilmektedir. Amalgam sökülmesi işleminde detoks olarak bir çok protokol evcuttur. Ancak iv şelasyon yönteminin yapılan çalışmalarda pekte etkili olmadığı görülmektedir. Bu kunuda uzman olan ve uygulamaları olan bir diş hekiminin yönlendirimesi ve uygulaması için görüşünün alınması bil bilgisine baş vurulması ileimin sağlıı yönünden önemlidir. Fitoterpötik preparatların ve şelatörlerin kullanımasında kişinin bünyesinde bunlara karşı bir reaksiyon ve alerjik oluşum mevcut ise buna ait reaksiyonlar görlebilir. Varis tedavisinde, klinik uygulamalalarımda ameliyatsız teknik ile her türlü varis tedavisini başarılı olarak yapmaktayım. Tedavi edilen varislerin tekrarı olmaz. Eksik yapılan tedavide varis tekrarlar, Yada yeni oluşumla yapısal olarak yeniden varis oluşabilir. Venöz yetmezlik farklı bir patofizyolojik prosestir, kök hücre tedavi uygulama protokolü yoktur. Kök hücre tedavisinin diğer değiş,k doku uyguamaları mevcuttur, kas, sinir, bağ dokue-su,eklem kıkıdağı ve daha bir çok rejenerasyon sağlanması uygulamaları oldukça başarılıdır. İyi Günler dilerim.

14 Temmuz 2019 11:04