KE
Soru Sahibi
4 Ocak 2021 20:15

Geçmeyen baş ağrısı

Hocam merhaba. Ben 35 yaşında bir kadınım. Kendimi bildim bileli baş ağrılarım var. Mr çekildi. Tahliller yapıldı. Hangi doktora gitsem migren dedi. Işık, ses, koku, stres, üzüntü vb. tetikliyor. Önceden stresli bir gün geçireceğim zaman sabahtan 'Cafergot/Avmigren' aldığımda migren ataklarım tutmuyordu. Ancak 9 ay doğum kontrol hapı kullandım ve ondan sonra hergün migren ataklarım tutmaya ve günde 3-4 farklı ağrı kesici almama rağmen ağrılarım geçmemeye başladı. Eylül ayında özel bir hastaneye Prof. Nöroloğa gittim. O günden beri Laroxyl 10 mg ve Topamax kullanıyorum. Ayrıca Nexium kullanıyorum. Topamax'a 25 mg'la başladık ve 2 aydır da dozu sabah akşam 100'er mg'a çıkardı. Tedaviye ilk başladığımıza nazaran ağrılarım daha iyi ancak yine de çoğu zaman şiddetli baş ağrılarıyla uyanıyorum. Ağrılar çay/kahve içince biraz hafifleyebiliyor. Birden zonklama şeklinde artabiliyor, birden kesilebiliyor. Hafifleyse bile, en ufak bir tetikleyicide gün içinde artıp azalabiliyor. Ne zaman artıp azalacağını kestiremediğim için de ağrı kesici de alamıyorum. Gerçi alsam da pek etki etmiyor. Bütün artıp azalan ağrılarla geçiriyorum. Ayrıca saçlarımda da çok ciddi bir dökülme var. Son 2 yıldır sigara kullanıyorum. Sigara da tedaviyi olumsuz etkiliyor olabilir mi? Sizce tedavi için nasıl bir yol izlemeliyiz? Şimdiden teşekkür ederim ederim.

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Esra hanım keşke Ankaraya gelebilseydiniz ben böyle durumlarda birtakım bloklar uygulayarak ağrınızı kontrol altına alabiliyorum tabiki sigara kötü etken lütfen suyu bol için şekerli hamur işlerinden uzak durun ve iğne yapmam için fırsatınız olursa bir kez gelin ben göreyim gon blok sfenopalatin blok tetik nokta ozon ve radyofrekans uygulamaları yapmam gerekir gibi görünüyor selam saygı avni babacan hoca

18 Ocak 2021 09:44
KE
Soru Sahibi

Ankara'ya gelebilmem çok zor hocam ama cevabınız için çok teşekkür ederim. 🙏

18 Ocak 2021 17:01
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

gelemiyorsanız da orada algoloji bölümlerine başvurabilirsiniz selamlar avni hoca

1 Şubat 2021 10:45
KE
Soru Sahibi

Hocam detaylı cevabınız için, yol gösterdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Sizin gibi iyi insanların olduğunu bilmek çok güzel. Allah sizden razı olsun. 🙏

1 Şubat 2021 13:05
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

çok geçmiş olsun sağolun

2 Şubat 2021 12:28