AM
Soru Sahibi
29 Ekim 2021 00:58

Geçmeyen ateş ve göğüs ağrısı

Merhabalar hocam 26 yaşında erkek hastayım. 7 aydır sağ göğüs bölgesinde şiddetli ağrı ve ara ara artan ateş halsizlik titreme hissediyorum. Hastalık ilk başladığı zaman ilk 1 buçuk ay ateşim düşmedi. İlaçsız tomografi sonucunda sağ akciğer bazal segmentte minimal sıvı ve plevral kalınlaşma saptandı.ancak göğüs bölgemde ki ağrılar kan değerlerim normal olduğunca hafifliyor çok fazla hissedilmiyor tekrar ateş yaptığı zaman nefes almakta güçlük çekiyorum gogusume taş oturmuş gibi bir ağrı oluyor şiddetli yan ağrıları oluyor. Sağ göğüs bölgemde ve sırt bölgemde hafif şişlik var kaburgalarıma vuran ağrılar oluyor birden fazla göğüs doktoru ile görüştüm nedenini bilemediler kardiyoloji testlerim temiz çıktı ancak kan tahlillerinde sürekli enfeksiyon çıkıyor. 2 ve 3 gün ara ile yaptırdigim kan testlerinde crp 40 ikincisinde 23 çıktı sedimasyon 9 çıktı.1 ay önce ilaçlı tomografi çekildi bu seferde sağ akciğer bazal segmentte bölümünde atelektazi olduğu saptandı. Ağrı dan ziyade ara ara artan bu ateş halsizlik neden oluyor olabilir bazı romatizmal testler yapıldı hepsi temiz çıktı. Fmf olabilir dendi 2 aydır kolsisin kullanıyorum şikayetlerimde değişen hiçbir şey yok ne olur bilgi verin hocam. Hayat yaşantım bitti. Antibiyotik tedavisi hiç alamadım sebebi ise antibiyotiğe bağlı kolit yaşıyorum o yüzden kullanamıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Aljan Bey, Durumunuz biraz karışık. Size kolşisin başlayan doktorunuz tedavinizi yönetsin. Onun işi bitince hala geçmezse. Bie Göğüs cerrahına gidin. Selamlar

30 Ekim 2021 17:54