BS
Soru Sahibi
2 Ağustos 2021 21:27

Geçmeyen Ağrı

Hocam merhaba benim 8 ay önce sol ayağımda bir ağrı başladı,çok doktora gittim,(ortopedi,ftr,romatoloji)topuk dikeni,tendinit diyen oldu.Her şeyi yaptım geçirmek için,asla geçmedi sonra sağada yayıldı.Şimdi ayaklarımdan,bacağıma,dizime,baldırlarıma kadar çıkıyor.Ağrının karakteri yanma,batma,karıncalanma tarzında.Sanki iğneler ve çiviler batıyor.En son gittiğim ortopedist sinirsel bir ağrı dedi.Fıtıktan şüphelendi.Bel mr istedi temiz çıktı.Ayak mr larımdada ve tahlillerimdede anlamlı bir şey yok.EMG çektirmeyi düşünüyorum ama o da temiz çıkarsa ne yapicam bilmiyorum.Fibromiyalji tarzı stres kaynaklı bir şey mi ya da ince lif nöropatisi mi emin olamadım ki bunun tam bir teşhisi de yokmuş.Çok yoruldum ve yıprandım bu süreçte.Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum…

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ebru Ergin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba....EMG yaptırtmanız uygun olur; şikayetleriniz Polinöropati ile uyumlu görünüyor...Geçmiş olsun

4 Eylül 2021 23:52