KH
Soru Sahibi
9 Kasım 2013 08:52

GECE UYKUSU UYANMALARI ve BESLENME ÖNERİLERİ

Mrhb.1 yaşını aşmış kız çocuğumuz var.Geceleri saat başı uyanmaları söz konusu.Anne sütü emiyor.Sık uyanmayı alışkanlık haline getirdiğini düşünüyoruz.Eğer açlık durumu söz konusu olabilirsede gece ve gündüz beslenmelerinde ne önerirsiniz.Konu ile ilgili desteğiniz için teşekkürler.syg

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Merhaba gece çok fazla beslemeyip gündüz beslenmesini yapmayı tavsiye ederim. Bebeğiniz 1 yaşını geçtiği için sizinle birlikte normal sofra yemeklerini yemesi uygun olur. Gece yatmadan önce süt içirebilirsiniz. Ayrıca yemekten sonra ve aralarda su içirmeyi de unutmayın. Sağlıklı günler dilerim..

9 Kasım 2013 15:18