KN
Soru Sahibi
10 Şubat 2021 11:19

Gece terlemesi

Hocam merhabalar ben gece terlemesiyle ilgili bir soru sormak istiyorum size yaklasık sanırım 2 yıldır bazen çok sık olmamakla birlikte gece terlemesi yaşıyorum atletimi vs değiştiricek kadar 4 ayda 2 kez belki bazen 2-3 gün ard arda bazen hiç terlemiyorum mesela 1-2 aydır terlemiyorum biraz panik atak ve kaygı bozuklugum var bu şekilde bunu bir başka dahiliye uzmanına sordugum zaman metabolizman hızlı böyle ara ara terlemeler olur önemli değil sürekli 2 3 hafta ve aylarca çok sık terlemek bir hastalık belirtisi olabilir demişti ve ben çok rüya gördüğüm içinde buna sebep olabileceğini söylemişti tüm kan testlerim normal hemogram vs akciğer filmi idrar testi cpr bakılmıstı oda normal Boynumda lenf nodlarım var ama bu terlemelerim lenf nodlarım yokkende oluyordu ve lenf nodlarımı birçok doktora sordum hepsi reaktif denildi sizce bu terlememin sebebi önemli bir hastalıkmıdır hocam mesela lupus gibi çok korktugum bir hastalık lupus olsa 1-2 yılda sadece böylemi belirti verirdi :(

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Sizde bir problem gözükmüyor. Ara ara böyle terlemeler olabilir. Önemli değil. İyi günler

10 Şubat 2021 21:46