öl
Soru Sahibi
3 Nisan 2018 13:17

Gebelikte sertlik

Tülin hanım merhaba, Ben 24 haftalık gebeyim. Ara ara karnımda sertlik hissediyorum. Bir kaç dk sonra geçiyor. Bu durum normal mı merak ettim. Birde bebeğin hareketlerini bazen çok yukarıda hissediyorum mideme yakın bu kadar yukarı çıkabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tülin Gürel Kocatepe
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhabalar 24.gebelik haftasında çok sık olmamakla birlikte Broxtan Hicks kasılmaları hissedilebilir.istirahat etmeniz,bol sıvı almanız ve idrar tahlili yaptırarak infeksiyonunuz varsa tedavi edilmesi şikayetinizi azaltır.Bebeğin büyümesi ile birlikte yukarda hissedilmesi normal. Sevgilerimle Dr.Tülin Kocatepe

5 Nisan 2018 18:16