LB
Soru Sahibi
25 Mayıs 2012 15:35

Gebelik

Hocam iyi günler 32 yaşındayım.4 senelik evliyiz.SPERMİOGRAM SONUCUM: VOLUM:2.5ML SAYI:18ML TOTAL MOTİLİTE:50 A:%5 B:%25 C:%20 D:%50 TPMSS:2,25 NORMAL MORFOLOJİ:%1 MİKROSKOPİ:R.C:*** *** **/ML SÜRE:3 Gün,Likefikasyon:20dk,Viskozite:NORMAL Varikosel:Sol Grade 3 var. Hocam;eşimin işinden dolayıda herzaman görüşemiyoruz.Haplı Tüp bebek tedavisi uygulamak istiyoruz.Haplı Tüp bebek tedavisi hakkında görüşleriniz,yararları zararları nedir öğrenebilirmiyiz?Teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Evrim Ünsal
Histoloji ve Embriyoloji

merhaba haplı tüp bebek tedavisi ile tam olarak neyi kastettiğiniz anlayamadım ancak ovulasyon indüksiyonu dediğimiz yumurtlama tedavisini tarif ediyor olmalısınız. sadece bir spermiyogram sonucuna göre ve eşinize ait parametrelerle evlilik süresi ve diğer hakkınızdaki bilgileri edinmeden sizi yönlendirmek güç. ancak sperm değerleriniz sınırda ve yaşadığınız ilde yardımlı üreme üzerinde yoğunlasşmış bir kadın doğum uzmanından detaylı tedavi planlaması alabilirsiniz. daha ayrıntılı bilgilendirmeniz halinde yine yardımcı olmak isterim. tedavinizde başarılar

12 Haziran 2012 23:55