iA
Soru Sahibi
27 Nisan 2020 13:26

Gebelik ve test

Hocam merhabalar 26 ocakta adet bitiminde sürtünme ile ilişkim oldu boşalma yok. Çok stres ve korku yaşadım sonucunda kabızlık, sık idrar, mide bulantısı, gaz şikayetim oldu. Şubat ayında beklediğim günde normal adetimi gördüm süre miktar normaldi. Sık idrar, gaz, hafif kabızlık devam etti. Mart ayında yine günümde adet gördüm fakat adetimde bariz bir azalma gördüm. Şüphe ettiğim için farklı zamanda 2 tane evde idrar testi uyguladım ikisi de NEGATİF çıktı. Nisan adetimi de günümden 1 gün önce adet oldum ilk gün normal geldi fakat diğer 2 gün bariz azaldı. Adetim bittikten sonra 3 4 gün bel ve kasık ağrısı çektim. Tekrar 1 tane evde idrarda gebelik testi uyguladım, NEGATİF çıktı. Sık idrar devam ediyor. Bağırsaklarımdan rahatsızım. Bu dönemlerde vajinal akıntı olmadı. Kabızlığa bağlı hafif bulantılar oluyor. Son 2 haftadır belirli aralıklarla aniden ayağa kalktığımda gözlerim kararıyor. Bu yaklaşık 3 aylık süreçte göğüslerde büyüme, meme ucunda karartma, acıma hissi, dolgunluk, kaşıntı vb. olmadı sadece çok seyrek aralıklarla sol göğsüm uyuştu fakat çok kısa süreli ve çok seyrek. Koku hassasiyeti, iğrenme yok. Bhcg yaptıramıyoum. 13 14 hafta önce 3 gün süren adetin son günü boşalma yaşanmadan sürtünme ile gebelik oluşur mu, oluşsa idrar testinde çıkmaz mıydı lütfen yardımcı olun

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Buğra Okşaşoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebeliğiniz yok. Rahat olunuz

1 Mayıs 2020 11:46
iA
Soru Sahibi

hocam yani adetin az fakat gününde gelmesi sorun değil? ilk gün normal geldi fakat diğer 2 gün çok az geldi bir de 14 haftalık gebelikte karında büyüme anne tarafından belli olur muydu

1 Mayıs 2020 12:13
Uzm. Dr. Buğra Okşaşoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evet sonuç olarak gebe değilsiniz

1 Mayıs 2020 12:46