KM
Soru Sahibi
31 Ocak 2016 21:40

Gebelik ve adet düzensizliği

Doktor hanım merhabalar ben düğün öncesi geciktirici hap kullandım oda yan etki yaptı sonra bıraktım düğün zamanı hasta oldum o hastalığım 15 20 güne yakın sürdü sonra 2 ay adet görmedim benim adetim oldum olalı hep düzensizdi burda hamilelik için osm hastanesinde bi doktora gittim oda yumurtalıkta problem olduğunu söyledi sonra adet olmam için önce tarlulsal verdi hap bitti ertesi gün hasta oldum 3 günü gel dedi test yaptı bir sürü yumurtalar büyümüyomuş öyle dedi sonra klomen verip çatlatma iğnesi vuruldum oda tutmadı şimdi de adetinin 3 günü tekrar gel dedi ama ben o kadından memnun kalmadım size gelmek istiyorum benim asıl sorum şu neden düzenli adet olamıyorum birde düzenli adet olmadığım için yumurtlama günleri değişebiliyor mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İmran Ayhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yumurtalıklarınızda polikistik over dediğimiz yumurta tembelliğine, adet ve gebelik gecikmesine neden olan durum olabilir. Yapılmış tahlillerinizle birlikte adetin 3. ya da 4. günü gelin bakıp değerlendirelim. Düzenli adet görmeyen bayanlarda yumurtlama günleri değişiklik gösterebilir.

2 Şubat 2016 23:10