pS
Soru Sahibi
10 Kasım 2021 00:23

Gebelik ve adet celiskisi hocam yardim lutfen

Öncelikle bu paltformda sorulara ozenle cevap verdiginiz tesekkurler hocam sizin tecrubenize cok ihtiyacim var ruhsal olarak çökmüş durumdayım .Haziran ayinda surtunme yolu ile ilişkim oldu bosalma vajen cevresine dahi olmadi bakireyim zaten bi giriste olmadi kendisi peceteye bosaldi .zevk suyundan suphe etmistim o zaman sonraki adetim yani temmuzdaki 4 gun gecikmelk geldi fakat primolut kullanmistim bir ay once ondan saniyorum daha sonra 9 agustos 3 eylul 28 eylul 24 ekim olmak uzere 5 sefer adet gördüm bir suphem yokken ustune gorme her ay adet gorup gebelik gecirdim gec farkettim diyenleri gorunce cok etkilendim ve o gun bugundur sanki psikolojik olarak gebemiyim moduna dustum idrar testi yaptim negatif cikti buna ragmen hala ikna olamıyorum .bu gebelik dusuncesi aklımdan çıkmıyor.degerli bilgilerinize cok ihtiyacim var?bu kadar duzenli adet olurken (zaten iliskiden oncede adetlerim 4er gun one gelirdi) ve negatif sonuca ragmen gebelik soz konusu degildir dimi ?olsa testte cikarmiydi ,?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

aldıgınız bilgi ve yorumlar bilimsel temeli olmayan duygusal ve abartılı geldi bana itibar etmeyin anlatılanlar ilaveler katılarak anlatılmış bilgiler her neyse kısaca gebelik durumu yok rahat olun

10 Kasım 2021 09:18
pS
Soru Sahibi

Teşekkürler Kemal bey son birşey daha sorup konuyu kapatıyorum fazla meşgul etmek istemiyorum sizide .bi arkadaşa cevap olarak adeti taklit eder demissiniz üstüne görme için.Üst üste düzenli 5 adet üstüne görmeden sayılmaz dimi ve gebelik olsa kesin çıkardı degilmi yaptığım testte ?lütfen cevaplayin icim rahat etsin

12 Kasım 2021 00:04
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu durumda artık gebelikten bahsedilemez

12 Kasım 2021 08:22