Yb
Soru Sahibi
19 Eylül 2022 16:42

Gastrit ve pernisiyoz anemi

Merhaba hocam 36 yasinda bayanim endoskopik raporumu degerlendirirmisiniz?direk gorus altinda özofagusa girildi.servikal ve torakal özofagus hareketleri ve mukozasi normaldi.38 cm de squamokolumnar bileske gecildikten 1,5 cm sonra diafragmatik kruslarin impresyosu izlendi.mide icinde safrali sekresyon vardi.mide kardiya,korpus mukozasi hiperemik.antrum mukozasi odemli lineer erozyonlar izlendi.Retrofleksiyonda fundus mukozasi odemli,histal aciklikta minimal artma goruldu antrumdan biyopsi alindi.pilor ödemli non fonksiyone.duodenum bulbus mukozasi hiperemik,ikinci kezim mukozasi normaldi. Simdiden tesekkur ederim hocam hayirli gunler

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

hafif zedelenme biraz safra ve biraz da kapakta gevşeklik var. sıkıntılı bir durum yok geçmiş olsun

20 Eylül 2022 13:40
Yb
Soru Sahibi

Tesekkur ederim hocam.

21 Eylül 2022 22:37
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

eyvallah

23 Eylül 2022 13:18