GM
Soru Sahibi
23 Ağustos 2021 15:57

Fmf teşhisi

Hocam iyi günler çocuğum 8.5 yaşında 1 ay önce Fmf tanısı kondu, kan değerleri normal, fmf testi 3 ayı bulduğu için henüz çıkmadı. Kolsijine başladık. Bizim şikayetimiz Boğaz enfeksiyonu geçirdikten sonra sağ veya sol dizininde tutulma oluyor yürüyemiyor. Bazen yarım gün veya 2 gün sonra kendi kendine geçiyor. Senede 2 ya da 3 kez oluyor bu durum. Ateş, karın ağrısı gibi hiçbir şikayetiniz yok. İlaç için Fmf sonucunu beklemelimiydik. Hocam bu konudaki görüşünüz nedir.? Saygılarımla..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Ben erişkin romatoloji uzmanıyım. Bu sorulara yanıt için bir çocuk romatoloji uzmanına başvurmanızda yarar var. Cerrah paşa tıp fakültesi nde bununla ilgili büyük bir klinik var. Oraya başvurmanızı öneririm.

31 Ağustos 2021 10:36