KB
Soru Sahibi
25 Ağustos 2021 22:48

FMF Hematüri

Merhaba hocam 3 ay süren şiddetli ağrılarımdan sonra genetik taramada fmf teşhis edildi. 1 aydır da 2x1 kolşisin kullanıyorum yüksek olan sedim crp değerlerim düşüyor kreatin normal ancak idrarda Hematüri değişmiyor kan 250 rbc, eritrosit 17, ultrason ve MR sonucunda böbrekler normal. Fmf de hematüri ciddi bir sorun mudur, zamanla düşer mi beklenen bir durum mu, bulunduğum yerde nefroloji kliniği yok doktor 1ay sonra başlayacakmış onu bekleyeyim mi acilse 4 saat uzağa Kayseri ye gitmem gerekecek durumumu yorumlarsanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Hematüri nin direkt FMF ile ilişkili olduğunu sanmıyorum. Bence bunu ayrıca tetkik ettirin. Çok acil değil ama gecikmeden yapmanızda yarar var.

31 Ağustos 2021 10:29