AT
Soru Sahibi
30 Ağustos 2021 18:46

Fmf hastalığı

Merhaba hocam ben genel olarak 3 ayda bir kontrol yaparim gittigim kardiyoloji doktoru bana dediki sende fmf olabilir ama benim karnim agrimiyor iki dahiliye doktoruna ve 1 romatoloji doktoruna gittim muayene oldum sende olmasi mümkün degil diyorlar hocam aklimdan cikmiyor simdi ya hastaysam diyorum crp normal sinirlarda hemoglobinim 16 romatoloji doktoru pelvis kemiginede bakti sıkıntı yok dedi sizin cevabiniz hocam nedir acaba simdiden teşekkür ederim

5 cevap
Cevaplar (5)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bence de anlattıkların bu hastalığa uymuyor. Bunu kafaya takmayı bırak rahat ol.

31 Ağustos 2021 10:17
AT
Soru Sahibi

Cevabiniz icin teşekkür ederim hocam cpr normal cikti hemoglobin 16 doktor fmf olma ihtimalin yok dedi teşekkür ederim kolay gelsin

1 Eylül 2021 14:38
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun.

12 Eylül 2021 16:10
AT
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam son bisey sormak istiyorum romatoloji bölümüne gittim fmf olmazda sende fibromiyalji olabilir cunku halsizlik yorgunluk beni tuttugunda bir aya yakin birakmiyor icin rahat olsun diye test yaptim cikana kadar doktora eger fmf isem ilac tedevisi baslasam bu halsizlik yorgunluk gecermi bunu sormayi unuttum sizce gecermi hocam simdiden teşekkür ederim cevabiniz icin

17 Eylül 2021 16:53
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Fibromyalji düşünürken fmf tedavisi olmanın bir mantığı yok. Fibromyalji tedavisi ile devam edin ve doktorunuza belli aralıklarla gidin ki sonucu takip edebilsin.

26 Eylül 2021 13:52
AT
Soru Sahibi

Merhaba hocam cevaplariniz cok teşekkür ederim romatoloji uzmanlari fmf degilsin de fibromiyalji var sende diyorlar bilmek istediğim lakin fmf hastasıysam tedaviye baslasam bu halsizlik yorgunluk gecermi acaba

18 Ekim 2021 15:01
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Daha önce de yazdığım gibi tedavi fmf değil fibromyalji üzerinden devam etsin.

23 Ekim 2021 07:58
AT
Soru Sahibi

Merhaba hocam gen tahlilim m680i heterozigot diye geciyor gen testi yapmistim 3 romatoloji uzmanina gosterdim bende atak hic olmadi sadece halsizlik yorgunluk denge kaybi var ve crp ve sedim hep normal cikmiyor bu yuzden yalanci fmf diyorlar ilac kullanma dediler sizce hocam bu zamana kadar fmf olsaydim atak gecirmazmiydim yasim 30

11 Kasım 2021 17:40
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tek başına M680I heterozigot olmanız bir şey ifade etmez. Bulgular olmadan genetik belirteçleri taşımanız herhangi bir anlam taşımaz.

14 Kasım 2021 17:17