KE
Soru Sahibi
7 Mart 2018 14:54

Florürlü vernik uygulaması

Hocam iyi günler benim 6yaşında anasınıfına giden oğlum var öğretmeni eve florürlü vernik uygulaması için izin belgesi göndermiş fakat benim oğlum da dilinde tıpta harita dil denen birşey var bu florürlü vernik uygulamasının bi zararı olur mı çünkü ağızda yara varsa uygulanmıyormuş bu harita dil yara sayılır mı lütfen beni detaylı bilgilendirir misiniz teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Harita dil (coğrafi dil) ağız mukozasında ve yaygın görülen rahatsızlıklardır. Özellikle bazı hastalarda dönem dönem artan ya da azalan yanma semptomlarına yol açabilir. Tuzlu ve baharatlı yiyecekler bu durumu arttırabilir. Ağza uygulanacak bu tarz kimyasal uygulamalar bu rahatsızlığı tetikleyebileceğinden yapılırken dikkat edilmeli ve rahatsızlık akut durumda ise uygulanmamalıdır. Saygılarımla

8 Mart 2018 12:18