et
Soru Sahibi
8 Temmuz 2015 09:28

fistül ameliyatı sonrası

hocam merhaba; yaklaşık bir sene evvel seton yöntemi ile fistül ameliyatı oldum. ameliyat olduğum günden itibaren iç çamaşırım sürekli kirli halde. tualtten temiz çıkmama rağmen büyük abdest kirliliği gün içerisinde sürekli iç çamaşırımı kirletiyor. sorun nedir ne yamam gerekir. teşekkürler iyi çalışmalar..

3 cevap
Cevaplar (3)

Geçmiş olsun Tolga Bey. Seton duruyorsa kirlenme buna bağlıdır. Düştüyse yara yeri enfeksiyonu veya nüks düşündürür. Bir genel cerraha görünmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

8 Temmuz 2015 11:56
et
Soru Sahibi

bu dedikleriniz 1 sene evvel oldu bitti . Allah ' a şükür iyileştim fakat makatta kaçırma oluyo

8 Temmuz 2015 11:58

O zaman makattaki kasların fonksiyonuyla alakalı bir muayene olmanız lazım. Tekrar geçmiş olsun.

8 Temmuz 2015 12:10
et
Soru Sahibi

kalıcı bişey midir peki yada operasyon gerektirir mi . doktorum bana arada sırada poponu sık demişti

8 Temmuz 2015 12:12

Kalıcı olup olmadığı kas har

8 Temmuz 2015 16:36