12 Temmuz 2021 18:31

Fıp hastası kedinin serumdan sonra ayağı şişti

Merhaba Tülin hanım Fatih belediye veterinerliginde bugün fıp hastası sokak kedisine serum verildi.ancak az önce eve geldiğinde ayağının çok şistiğini gördüm hala serum yolu açık iki gün daha verilecek .serum yolu perşembe gününden beri açık ne yapmalıyım. Bana yardımcı olur musunuz çok endişelendim

2 cevap
Cevaplar (2)

Serum damardan çıkmış anladığım kadarıyla hemen iğneyi tamamen çıkartıp deri altında istenilen dozda verebilirsiniz. Ayrıca IG lock denilen bir immunoglobülin içeren bir ilaç var. bunu hekiminizle görüşüp uygulayabilirsiniz.

14 Temmuz 2021 10:48
Soru Sahibi

Teşekkür ederim Tülin hanım dönüş için. Ertesi gün veteriner duruma müdahale etti. Fıp hastası kedim sert yiyecek yiyemiyor yaş mama verilebilir dendi. Ancak hangi tür mama vermeliyim.balikli mi tavuklumu dana etli mi veya sebzeli mi ? Yiyebileceği kuru mama öneriniz var mı. 10 yaşında. Sokak kedisi olduğu için çok ilgi olmuyor haliyle veteriner de şimdilik ayağa kalktı yaş mama yumuşak olduğundan yiyebiliyor.

18 Temmuz 2021 19:10

Fip zorlu bir hastalıktır. Peritonitle seyreder ve genellikle ıslak formu ilaçlarla kurutulduğunda barsak ve diğer organlarda yapışmalar şekillenebileceğinden sindirim sistemi çalışamaz. Yaptığınız işlemler, sanırım ömrünü uzatıyor. Eğer kurtulursa aşılamalısınız. Viyo denilen bir probiotik var, onunla birlikte kedinizi kaliteli ucuz olmayan yaş mamalarla destekleyebilirsiniz

11 Ağustos 2021 10:07