KA
Soru Sahibi
21 Ocak 2014 14:46

FİBROMİYALJİ

MRB HOCAM BENİM 2 YIL ÖNCE SAĞ AYAĞIMIN BAŞPARMAĞIMIN ALT EKLEM YERİNDE AĞRI VE YANMA OLUYORDU ORTOPEDİYE GİTTİM FİLİM ÇEKTİLER FİLİMLER NORMAL ÇIKTI AMA SEDİMİNASYON 31 LERDEYDİ KREM VE İLAÇVERDİLER AMA AYAĞIM GEÇMEDİ SONRADAN VÜCUDUMDADA AĞRI VE HALSİZLİKLE BİRLİKTE YORGUNLUK OLUŞTU GİTMEDİĞİM DOKTOR KALMADI EN SONUNDA FİBROMİYALJİ OLABİLİR DEDİLER NOROLOJİYE GİTTİM O BANA CYMBALTA 60 MG İLAÇ YAZDI 3 AYDIR DÜZENLİ KULLANIYORUM VÜCUT AĞRILARIMDA BİRAZ DÜZELME OLDU HOCAM AMA AYAĞIMDAKİ AĞRI GEÇMEDİ ŞİMDİDE AYAĞIMIN ÜST KEMİĞİ VE SOL AYAĞIMIN ALT TARAK KEMİĞİ AĞRIYOR DOLGİT KREM İLE BİRAZ MASAJLAYINCA AĞRISI HAFİFLİYOR ÖZELLİKLE NEMLİ HAVALARDA AYAKLARIM DAHA BELİRGİN AĞRIYOR HOCAM SİZCE AYAĞIMDAKİ AĞRI FİBROMİYALJİDEN OLABİLİRMİ AĞRININ GEÇMEMESİ VE GİTTİKÇE DAĞILMASI BENİ ÇOK KORKUTUYOR KAS ROMATİZMALARINDA BÖYLE DURUMLAR OLURMU NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Ayak MR ı çektirebilirsiniz, bu yol gösterici olur, sedim in neden yüksek olduğunun daha detaylı araştırılmasında fayda var, fibromyalji romatolojik hastalıkları taklit eder, romatolojik bir hastalığınız da olma ihtimali var, ya da sadece ayakta plantar fasiit denilen yumuşak doku ödemi de olabilir, fizik tedavi hekimince değerlendirilmenizi öneririm , geçmiş olsun dileklerimle

21 Ocak 2014 14:59